Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Ledax - Stárněte podle svého / rozhovor s Mirkou Hadáčkovou

rozhovor s Mirkou Hadáčkovou

 
 

Sportujte podle svého a podpořte Domácí hospic Ledax.
Třeba na lekci jógy s Mirkou Hadáčkovou

 

V týdnu od 21. června do 27. června 2021 proběhne 1. ročník benefiční výzvy Sportujte podle svého na podporu Domácího hospice Ledax. Smyslem výzvy je sportovat v tomto týdnu alespoň 150 minut a je jedno, jaký zvolíte sport. Prostě ten, který vás baví, nebo jste chtěli vždycky zkusit. V rámci výzvy proběhnou i dvě společné sportovní aktivity a jednou z nich je veřejná venkovní lekce jógy pod vedením skvělé a zkušené lektorky Mirky Hadáčkové, zakladatelky studia Jóga na Zátiší.

 

Rozhovor s Mirkou Hadáčkovou pro Sportuj podle svého na podporu Domácího hospice LedaxMirko, můžeš se nám představit?

Jasně, jmenuji se Mirka Hadáčková, za chvilku mi bude 49 let, jsem vdaná, mám dvě už velké děti, Albertovi bude 24 a Báře 20. Žiju v Českých Budějovicích. Jinak pocházím z Hluboké nad Vltavou, kde jsem prožila dětství. Vystudovala jsem Zdravotně sociální fakultu, ale v oboru jsem v podstatě nikdy nepracovala. Zhruba 25 let jsem pracovala v bankovnictví. V prosinci 2019 jsem si otevřela jógové studio Jóga na Zátiší v místě, kde spoustu let bývala hospoda na Zátiší. Takže jóga mě teď živí.

 

Co tě přivedlo k józe?

Určitě láska k jakémukoliv pohybu, která mne provází celým životem. S jógou jsem lehce koketovala už kolem 18 let a vždy mne na ní něco přitahovalo. Zhruba před deseti lety mi na lekcích power jógy došlo, že jóga je nesmírně komplexní systém, kde díky vědomé práci s tělem a dechem významně ovlivňujeme svou mysl. Tak jsem se rozhodla poznat jógu hlouběji, absolvovala lektorský kurz a asi před 5 lety jsem při práci začala vést lekce jógy. Vzdělání si stále doplňuji, právě jsem dokončila na České akademii jógy roční studium Jógové filozofie a etiky a chystám se na dvouleté studium Jógové terapie. Jóga mi ve všech ohledech změnila život k lepšímu a naplňuje mne to, že mohu světem jógy provázet i ostatní.

 

Proč ses rozhodla pomoci Domácímu hospici Ledax?

Hospicová péče neboli pomoc těm, kteří jsou většinou díky vážnému stonání odkázáni na pomoc druhých a velmi často je to i tak, že jsou na sklonku svého života, mi dává velký smysl. Pomoc či službu, která umožní těmto lidem dožít doma ve svém prostředí, vnímám jako velmi cennou. Ostatně jsem obor péče o staré občany studovala a v rámci studia byla na praxích v mnoha ústavních zařízeních, kde se tito lidé na konci svého života často ocitají, právě díky tomu, že nejbližší sami péči o ně nezvládnou.

 

Mohla bys všechny pozvat na svoji lekci pro hospic? Proč by měli přijít?

Jednoduše proto, že podpoří svou účastí Domácí hospic Ledax. Samozřejmě finančně, ale důležité je současně o těchto věcech mluvit, přemýšlet, dostávat je do povědomí nás všech. Jsou to semínka, ze kterých časem může vzklíčit spousta dobrého a potřebného. Myšlenka a záměr mají obrovskou sílu. Zajít si na venkovní lekci jógy a současně tak podpořit dobrou věc, nás velmi obohatí, ten pocit stojí za to. Vím, o čem mluvím. Na všechny se moc těším a srdečně je na svou lekci zvu!

Lekce jógy v rámci týdne Sportujte podle svého proběhne v úterý 22. června 2021 od 17 hod. u sportovní haly Na Dlouhé louce v Českých Budějovicích.

 

Připojte se do výzvy a podpořte Domácí hospic Ledax na  https://bit.ly/sportujtepodlesveho2021

 

 

 

 

www.sportujtepodlesveho.cz