Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

O nás

 
 

Ledax vznikl v roce 2007 a během svého fungování si vybudoval pozici profesionálního poskytovatele sociálních služeb, důvěryhodného zaměstnavatele a spolehlivého partnera pro spolupráci.

Ledax, který nyní působí zejména v Jihočeském a Pardubickém kraji, patří s více než 2000 uživateli mezi největší poskytovatele sociálních služeb v České republice. Skupina DfK Group, jejíž je Ledax součástí, poskytuje stabilní zázemí a doplňuje škálu poskytovaných služeb zejména o odborné poradenství Jihočeské rozvojové o.p.s. Ledax pečuje nejen o seniory, ale také o dlouhodobě nemocné nebo zdravotně postižené, a to buď v domácnosti uživatele, v pobytovém zařízení nebo volnočasových klubech, které sám provozuje. Nabízí široké spektrum služeb tak, aby maximálně vyhověl různým požadavkům svých uživatelů ve všech etapách života. Spolupracuje s kraji, obcemi a ostatními institucemi a svými mnohaletými zkušenostmi pomáhá pečovat o obyvatele, provozovat pobytová zařízení, řešit otázky spojené s převzetím a zavedením terénní služby a poskytuje konzultace v oblasti poskytování sociálních služeb.

Ledax je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb. Touto registrací se poskytovatel služeb zavazuje k dodržování povinností stanovených zákonem o sociálních službách (zákon č. 108/2006 Sb.). Tyto povinnosti zahrnují např. maximální výši úhrad za poskytnuté sociální služby, požadavky na vzdělání personálu a obecně kladou důraz na dodržování vysokých standardů kvality.

Ledax patří mezi spoluorganizátory odborných konferencí (konference Sociální služby v ČR a v Evropě a konference Komunitní služby nejen pro seniory a OZP spolu s Asociací poskytovatelů sociálních služeb České republiky, konference Senior Living), věnuje se vydavatelské a publikační činnosti a mj. i spolupráci s akademickou sférou.

 

Výroční zprávy