Při poskytování služeb na těchto stránkách, zejména při analýze jejich návštěvnosti, jsou používány soubory cookies dle zásad zpracování os. údajů. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím

Ledax - Stárněte podle svého / Ledax rozšířil své služby ve Vysokém Mýtě o poradenské služby

Ledax rozšířil své služby ve Vysokém Mýtě o poradenské služby

 
03_vila-otevreni
 

Ve čtvrtek 7. září  2017 proběhlo slavnostní otevření nově pronajatých prostor budovy Komenského 199 ve Vysokém Mýtě. Ledax zde začal provozovat volnočasové aktivity pro seniory, kontaktní místo pro seniory Senior Point a od ledna 2018 se k nim přidá i ambulantní služba denní stacionář pro lidi od 55 let. Zázemí zde najde i půjčovna kompenzačních pomůcek.

Vzhledem ke své historii dostalo centrum jméno Vila Marie. „Nové centrum služeb reaguje na potřebnost a poptávku po těchto službách ve Vysokém Mýtě a okolí. Některé služby chyběly úplně, některé přesouváme z Domova pro seniory Vysoké Mýto více do centra města, kde budou seniorům a jejich rodinám lépe přístupné,“ upřesňuje motivy vzniku Monika Dvorská, ředitelka Ledaxu, a dodává: „Vila Marie je krásný prostor s atmosférou a zajímavou historií. Doufám, že se nám zde podaří vytvořit místo, kde nejen senioři najdou radu, pomoc, zázemí, nové přátele a mnoho dalšího.“

Jednou z nových služeb, která začala fungovat od září tohoto roku, je Senior Point. Projekt sítě kontaktních center pro seniory vznikl v roce 2011 na Moravě. Dnes má již přes 20 poboček, ve kterých pomohl více než 25 tisícům seniorů. Ledax otevřel 2 pobočky v roce 2015 v Českých Budějovicích. Další novinkou bude ambulantní služba denní stacionář, který je určen pro lidi se sníženou soběstačností v základních životních dovednostech. Kromě toho, že má služba umožnit potřebným osobám vyhnout se izolaci a zůstat součástí komunity, podporuje i pečující rodinu a umožňuje jejím členům v týdnu chodit do zaměstnání.