O Ledaxu

Naším posláním je už od roku 2007 péče o seniory, dlouhodobě nemocné nebo zdravotně postižené. Na mnoha místech České republiky pomáháme našim klientům při každodenních činnostech v jejich domácnostech nebo našich domovech pro seniory. Pro nevyléčitelně nemocné poskytujeme péči prostřednictvím Domácího hospice Ledax.

Pobytové služby

V domovech pro seniory poskytujeme sociální a zdravotní služby a vytváříme v nich prostředí, které je důstojnou a bezpečnou náhradou domova.

  • Centrum sociálních služeb Emausy (Dobrá Voda u Českých Budějovic) – poskytovatelem je CSS Emausy s.r.o.
  • Domov pro seniory Vysoké Mýto – poskytovatelem je Ledax Vysoké Mýto o.p.s.
  • Centrum sociálních služeb Domus (Ostrava) – poskytovatelem je Ledax Ostrava o.p.s.

Pobytové služby

Terénní sociální služby

Vyjíždíme pečovat o naše klienty do jejich vlastního domácího prostředí. V Jihočeském kraji poskytujeme terénní služby v rámci 8 středisek. Zázemí našich pečovatelek a pečovatelů najdete v Českých Budějovicích, Týně nad Vltavou, Třeboni, Trhových Svinech, Jindřichovo Hradci, Dačicích a Kaplici. V rámci těchto služeb poskytujeme:

Poskytovatelem terénních sociálních služeb je Ledax o.p.s.

Terénní zdravotní služba

Klientům poskytujeme domácí zdravotní péči v Jihočeském kraji v těchto oblastech: Českobudějovicko, Kaplicko, Trhosvinensko a Českokrumlovsko. Poskytovatelem domácí zdravotní péče jsou: Ledax o.p.s., Domácí péče "Světlo" s.r.o. a Domácí péče Ledax s.r.o.

Domácí zdravotní péče

Domácí hospicová péče

Jedná se o mobilní specializovanou paliativní péči, kterou v rámci Domácího hospice Ledax poskytuje multidisciplinární tým specialistů, který zajišťuje péči zdravotní, psychologickou, sociální i spirituální. Pečujeme nejen o klienta v terminální fázi života, ale i o jeho rodinné příslušníky. Tuto službu poskytujeme v okrese České Budějovice a na Kaplicku. Pokud byste se i vy chtěli přidat k těm, kteří pomohou nevyléčitelně nemocným  klientům odejít doma a v blízkosti své rodiny, můžete náš domácí hospic podpořit.

Poskytovatelem domácí hospicové péče je Ledax o.p.s

Domácí hospic Ledax

Pronájem zdravotnických pomůcek

Služba je určena komukoli, kdo v důsledku poranění či nemoci potřebuje používat zdravotnické a kompenzační pomůcky. K pronájmu není potřeba doporučení lékaře.

Poskytovatelem služby je Ledax o.p.s. a Ledax Vysoké Mýto o.p.s.

Denní stacionář

V denním stacionáři naši klienti aktivně tráví den ve společnosti svých vrstevníků. Pečující rodina může i nadále chodit do práce či se věnovat jiným aktivitám. Denní stacionář je bezpečné klidné místo zařízené tak, aby se v něm vaši blízcí cítili co nejvíce jako doma. Tuto službu mohou klienti využít ve Vysokém Mýtě.

Poskytovatelem služby je Ledax Vita z.ú.

Denní stacionář Vysoké Mýto

Senior Point

Senior Point je kontaktní místo pro seniory, kteří potřebují právní radu, hledají informace o možnosti náplně svého volného času nebo chtějí poradit při výběru vhodné služby. Služba je k dispozici ve Vysokém Mýtě.

Poskytovatelem služby je Ledax Vita z.ú.

Senior Point Vysoké Mýto

Volnočasové aktivity

V komunitní centrum Máj v Českých Budějovicích se setkáváme každou první a třetí středu v měsíci a se seniory zkoušíme různé volnočasové aktivity.

Poskytovatelem je Ledax o.p.s. 

KC Máj, České Budějovice

     

Jako pokytovatelé služeb jsme členy a DĚKUJEME za spolupráci:

 

Jsme součástí skupiny DfK Group.
Podpořit naše služby můžete díky veřejné sbírce NF A.V.A.

 

Výroční zprávy