Petra Halásková

Vrchní sestra Centra sociálních služeb Domus: „Nejkrásnější je, když se na nás klient usměje a je spokojený.“

úterý, 21. listopadu 2023

Centrum sociálních služeb Domus je domovem pro seniory v Ostravě, kde budujeme atmosféru domova, životní pohody a klidu. O klienty se staráme i po zdravotní stránce a přistupujeme k této části péče velmi individuálně. Do přímého kontaktu s našimi klienty tak přijde i vrchní sestra Petra Halásková.

Co vás na vaší práci nejvíc baví?

Je to především to, že ta práce je hodně pestrá. Vlastně se věnujeme nejen zdravotnickým úkonům, kterých se provádí široká škála i tady u nás v domově, ale zároveň si můžeme promluvit přímo s klientem. Můžeme se ho zeptat na jeho aktuální potíže, nebo jestli je něco po zdravotní stránce, co by zrovna chtěl řešit. A to nejkrásnější je, když se ten člověk na vás usměje a je spokojený.

Kdybyste se rozhodovala znova a měla byste možnost jít pracovat do nemocnice. Vybrala byste si znovu domov nebo tu nemocnici?

Práce v nemocnici je strašně hektická, takže bych si zvolila spíše ten domov pro seniory, protože práce u nás je pohodovější. Jak jsem říkala, zahrnuje nejenom zdravotnické úkony ale i kontakt s klientem. Doprovázíme klienty i na společenské akce, kde se poznáváme a můžeme čerpat z jejich životních zkušeností a moudrosti.

Zajímají se klienti o vás?

Někteří ano. Platí to asi spíše obráceně. O některých víme, co dělali v minulosti, jaké mají zájmy, koníčky, čemu by se chtěli věnovat. Často víme i mnoho o jejich rodinách.

Stává se, že hledáme nové zdravotní sestry/bratry do týmu. Na co byste je nalákala, aby u nás začali pracovat?

Na práci v Ledaxu je příjemné, že se člověk může dál profesionálně vzdělávat. Také máme možnost si domluvit i lehce flexibilní pracovní dobu, pokud to potřebujeme. Ale co bych vypíchla je, že tady máme velmi přátelský kolektiv pracovníků, který se snaží ve všem si navzájem pomáhat. A také je to i velmi vstřícný přístup vedení.