Bohdana Turková

„Poděkování od rodiny seniora mě vždy potěší,“ říká vrchní sestra Bohdana Turková

středa, 30. srpna 2023

Jaké je to pracovat v domově pro seniory? V krátkém rozhovoru s vrchní sestrou Domova pro seniory Vysoké Mýto Bohdanou Turkovou nahlédnete péči o seniory z trochu jiného úhlu pohledu, než jste zvyklí.

Kdybyste si znovu vybírala mezi prací v nemocnici a v domově pro seniory, co byste zvolila?

Určitě bych nepřemýšlela ani vteřinu a byl by to domov pro seniory. Ta práce je úplně jiná než v nemocnici. Senioři tady jsou více jako doma, jsou aktivizováni, jezdíme s nimi na výlety, organizujeme pro ně různé akce i narozeninové oslavy. Využíváme také nové technologie jako virtuální realitu, ať při nácviku jemné motoriky, nebo se senioři díky ní podívají do míst, kam už by se nikdy nedostali.

Co vás na práci nejvíce baví?

Nejvíc mě těší práce se seniory. Když se rodina již není schopna o seniora postarat v domácím prostředí, zejména kvůli jeho zdravotnímu stavu, my jako domov můžeme s péčí o seniora pomoci a zkvalitnit mu život na jeho sklonku. Senior by byl doma i převážně sám, my mu můžeme zajistit i kontakt s jeho vrstevníky. Moc mě potěší, když nám rodina za naši péči o jejich blízkého poděkuje. To si myslím, že je asi to nejhezčí na naší práci.

Jaké jsou pro vás benefity práce v Ledaxu?

Je tady zajímavá, stabilní a celkem klidná práce v přátelském kolektivu s možností profesionálního růstu. Sama oceňuji hlavně příjemné a hezké prostředí a také skvělý přístup ze strany vedení.