D45A9940

Lenka Kaštovská: „Baví mě práce s lidmi a seniory.“

úterý, 16. ledna 2024

Práce v sociálních službách vás může naplňovat. Zvláště v případě, že rádi pracujete s lidmi a zejména se seniory. A my máme velké štěstí, že v týmu Centra sociálních služeb Domus takové lidi máme. Jedním z nich je i naše vedoucí přímé péče Lenka Kaštovská.

Jak dlouho pracujete v Centru sociálních služeb Domus?

Letos to bude 17 let, od roku 2007. Začínala jsem jako pracovnice přímé péče, to jsem dělala dlouho, takových 12 let. Poslední tři roky jsem vedoucí přímé péče.

Co vás na tom nejvíc baví?

Baví mě práce s lidmi, se seniory a drží mě tady hlavně ten kolektiv. Velmid dobře se spolupracuje s paní vedoucí, se sociální pracovnicí i se všemi sestrami. Teď tu máme dokonce i více mužů, což je příjemné. Sociálníhé pracovníka Lukáše, fyzioterapeuta Jána, pracovníky přímé péče Mirka a Petra a ještě údržbáře.

Co se za tu dobu, co tu pracujete, změnilo?

Hodně se to změnilo tím, když jsme přešli pod vedení Ledaxu. Je to lepší, co se týká vybavení i podpory. Cokoliv je potřeba pro péči o klienty, tak je to hned zařízené, takže to je super.

Co je specifické na práci s klienty? Vy jste vždy pracovala se seniory?

Ano, vždy jsem pracovala se seniory. Nikdy bych nešla do nemocnice, protože mi vadí ta neustálá změna. V nemocnici se každý den mění ti pacienti. Tady ti uživatelé zůstávají, a to mám ráda. Tady mě to baví, protože se všichni známe, denně se potkáváme a navazujeme bližší vztahy.

Vrací se sem rodiny klientů, když klient odejde?

Ano, donesou nám třeba nějaký dar nebo něco jako poděkování za péči. To je to nejlepší, když někdo ocení naši práci.