7

Díky vaší štědrosti jsme vybrali na 32 a půl dne péče o jednoho klienta

středa, 10. ledna 2024

Na Den štědrosti jsme zahájili sbírku „Pro více dnů doma s blízkými“, ve které jsme chtěli vybrat částku, která by pokryla náklady na péči o jednoho klienta Domácího hospice Ledax právě od 28. listopadu do konce roku.

Štědrost všech zapojených dárců přinesla do této sbírky krásných 100 805 Kč. Velké poděkování tak směřuje ke všem, kteří přispěli, a také ke společnosti Kooperativa - Agentura jižní Čechy a Vysočina, jejíž zaměstnanci se do naší sbírky zapojili a dohromady přispěli částkou 34 800 Kč z celkové vybrané částky.

A kam tato částka poputuje? O klienty Domácího hospice Ledax pečuje náš multidisciplinární tým. Kdo to všechno je? Pečovatelky, sociální pracovnice, zdravotní sestřičky, lékaři, lékařky, ale v týmu máme i psychologa. Službu poskytujeme klientům 24 hodin 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Náklady na tuto péči o jednoho klienta činí 3 100 Kč na jeden den. Z vybrané částky tak uhradíme 32 a půl dne naší péče o jednoho klienta

Finanční podpora od veřejnosti je pro nás velmi důležitá, protože je jednou z částí vícezdrojového financování domácí hospicové péče. Proto si jí velmi ceníme a ještě jednou moc děkujeme všem, kteří se do letošní sbírky „Pro více dnů doma s blízkými“ zapojili.