Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » V KLIDU SE POSAĎTE.......pečuje LEDAX

V KLIDU SE POSAĎTE.......pečuje LEDAX

pátek, 25. října 2013

20130918LEDAX (116) - kopie

Většina z nás chce pečovat o své rodiče a většina seniorů si přeje strávit podzim života doma a na jeho sklonku být mezi svými blízkými, nejlépe v kruhu rodinném. Problémem často bývá skloubení poměrně náročné péče o své blízké se zaměstnáním, mnohdy i obava jak situaci zvládnout.

Růžovo- modrou kampaní  "V klidu se posaďte ....postaráme se o vás i vaše blízké v domácím prostředí ", kterou můžete vidět na lavičkách, v MHD nebo ve Vaší schránce, upozorňujeme na služby, které Vám mohou být v péči nápomocny. Proč?

Problém většiny "neziskovek" poskytující sociální služby (zejména) pro seniory je většinou dvojího rázu - obecné povědomí o sociálních službách je nízké, většina občanů o službách neví, dokud je sama nepotřebuje. Druhý problém  je finančního rázu - ne všichni, co službu potřebují,  ví, že na sociální služby, konkrétně na pečovatelskou službu i osobní asistenci mohou čerpat tzv. příspěvek na péči , který mohou využít na úhradu služeb.

Pečovatelská služba  i osobní asistence  jsou služby pečující o uživatele v jeho domácím prostředí a zahrnují různé úkony, kromě těch zdravotnických.

Pokud potřebujte zajistit Vašemu blízkému zdravotnickou péči, obraťte se na Domácí ošetřovatelskou a hospicovou péči, kterou poskytují kvalifikované zdravotní sestry, taktéž v domácím prostředí uživatele.

Poslední službou, kterou naše společnost poskytuje  je Pronájem zdravotnických pomůcek . Vypůjčit si můžete chodítko, invalidní vozík, pro péči o ležícího pak případně i elektrické polohovací lůžko či antidekubitní matraci.

Katalog zdravotnických pomůcek najdte na našich stránkách ZDE

Tolik  stručné informace ke kampani a poskytovaným službám, více informací naleznete na našem webu, případně se obraťte na  jednotlivé pracovníky našich služeb, kontakty najdete ZDE

 
LX_poster_šířka_ruzovaLX_poster_šířka_modra