Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Upletená radost podruhé aneb když má váš koníček smysl

Upletená radost podruhé aneb když má váš koníček smysl

středa, 30. listopadu 2016

IMG_3010

Dát smysl své zálibě se rozhodly seniorky z Klubu seniorů v Komunitním centru na Máji. Každou první středu v měsíci se dopoledne schází na pletení a háčkování. Když se sejde parta žen, tak si asi dokážete představit, že to v Klubu hučí jako v úle – jenže - kromě řešení technik pletení jako např. zda plést na dvou či na čtyřech jehlicích a na kolik ok se plete malá či větší ponožka se tu probere – a hlavně vymyslí - spousta užitečných věcí.

V loňském roce jsme společně vymyslely akci „Upletená radost“, která potěšila dárky pod stromečkem děti ze sociálně slabších rodin (spolupráce s Temperi o.p.s.) a ve spolupráci s neziskovou organizací Dialog CB přispěla na obědy dětem.

Jak to probíhalo? Ženy napletly, naháčkovaly různé výrobky a ty jsme pak prodaly na adventních trzích. Akce měla úspěch a proto jsme se rozhodly ji zopakovat. Okruh "tvořících" na akci se značně rozšířil a aby se mohl zapojit téměř každý, tvoříme i  maličkosti bez vlny - např. přáníčka z obalů od čajů apod.

Volný čas se prostě dá v různém věku využít různým způsobem.  Šikovné seniorky chtějí pomáhat  a jak samy říkají, pocit užitečnosti z jejich díla hřeje u srdce. A to není málo.
Tak snad ještě zbývá touto cesto  vzkázat  všem, které se na pletení podílely –  díky za Váš čas a ochotu pomáhat!