Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Tip na víkend nejen pro seniory - Holašovické slavnosti

Tip na víkend nejen pro seniory - Holašovické slavnosti

středa, 23. července 2014

DSC00593

Možná přemýšlíte kam vyrazit o víkendu s vnoučaty nebo naopak kam na výlet s prarodiči. Okolí Českých Budějovic skýtá mnoho příležitostí, krásných zákoutí a výletních míst, z nichž tentokrát doporučujeme malebnou vesničku Holašovice, kde tento pátek 25.7. začínají sedmnácté jihočeské Selské slavnosti. Tradiční lidové slavnosti jsou pořádány v duchu „staročeského lidového venkovského jarmarku“ s ukázkami tradičních i netradičních řemesel nejen z celé České republiky, ale též ze Slovenska.

Na  co se můžete těšit?

Na holašovické návsi se sejde cca 250 řemeslníků, kteří  budou autenticky předvádět původní  řemesla a techniky, které v dnešní,
přetechnizované době vytváří velmi působivou podívanou na zručnost a cit pro tradiční lidovou výrobu, tvorbu a um. Návštěvníci  mohou řemeslníky nejen sledovat při práci, ale budou mít zároveň i jedinečnou možnost si řadu řemesel sami vyzkoušet. 

Opět  budou také připraveny řemeslné tvůrčí dílny pro děti s rodiči a novinkou je dětský koutek, kde si děti mohou hrát tak, jak si hráli jejich rodiče či prarodiče.

Celou akci provází i bohatý kulturní program.

Seniorům doporučujeme páteční kulturní program, který bude věnován dechovce a odstartuje ve 12 hodin vystoupením rakouského souboru Lachta-Musi. Během odpoledne pak zahrají Babouci, Jižani, Moravanka a na závěr Papouškovo sirotci.

Sobotní a nedělní program je protkaný více folklorem, folkem a country vystoupeními.

Selské slavnosti v Holašovicích se právem řadí mezi nejkrásnější a nejvýznamnější republikové folklorní festivaly s mezinárodní účastí. Slavnosti začínají v pátek 25.7. poledním zvoněním holašovické návesní kaple, pokračují celodenním sobotním a nedělním programem a oficiálně končí v neděli v 27.7. 2014 v 17:00 hod.

Celý program slavností najdete ZDE