Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Seskok padákem a sepsání pamětí - splněné sny v projektu "Plníme přání seniorům"

Seskok padákem a sepsání pamětí - splněné sny v projektu "Plníme přání seniorům"

čtvrtek, 17. července 2014

Seskok_09

V dubnu jsme Vás informovali, že se naše sesterská společnost zapojila do druhého ročníku veřejné sbírky „Plníme přání seniorům”. Cílem projektu bylo pomoci seniorům splnit si sny, jež nemohou realizovat vlastními silami nebo na ně nemají dostatek prostředků. Do projektu bylo přihlášeno celkem 327 seniorů a zařízení pro seniory.

Jak vše probíhalo?
Partneři projektu Diakonie ČCE, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Sodexo vybrali na začátku ke splnění 20 individuálních přání seniorů a 20 přání seniorských zařízení v celkové hodnotě až 1 500 000 Kč. Kritéria pro výběr přání byla následující: podpora aktivního života seniorů, zlepšení kvality života seniorů, proveditelnost, etický rozměr, realizace přání a jeho potřebnost.

Přání, které sesterská společnost Ledax Vysoké Mýto o.p.s přihlásila pod názvem „Paměti Vysokého Mýta“ bylo porotou vybráno a díky místním dárcům i splněno!
Detail  přání a dárce, kteří na přání přispěli najdete ZDE, více informací na webu http://vysokemyto.ledax.cz/

 

Pečovatelská služba Ledax o.p.s. v Dačicích spolupracuje s paní Boženkou z  Českého Rudolce, která pomáhá při akcích pro naše seniory. Přáním paní Boženky bylo podívat se ještě jednou na svět z výšky. Více o přání, které nazvala  „Šestý seskok“ najdete ZDE
Paní Božence pomohli se splněním jejího snu  i naše sociální pracovnice a pečovatelky, kterým tímto děkujeme.

Seskok padákem se uskutečnil právě tento týden, v pondělí 14.07.2014 na letišti v Jihlavě, část fotek si můžete prohlédnout níže, ostatní najdete ve fotogalerii.

Paní Božence gratulujeme k jejímu výkonu a také k  životnímu jubileu, které oslavila  ve vzduchu :-).
 

 
Seskok_06Seskok_01Seskok_04Seskok_05Seskok_07Seskok_08