Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Probíhá Národní Týden Trénování Paměti

Probíhá Národní Týden Trénování Paměti

čtvrtek, 17. března 2016

P1060261

Máte pocit, že si nic nepamatujete? Četné vědecké studie opakovaně prokazují, že pokles kognitivního výkonu není nevyhnutelnou součástí procesu stárnutí. Mnohým z nás se však zdá, že právě pro nás to neplatí, jak jinak bychom mohli mít tolik problémů s pamětí, neustále hledáme klíče, brýle, nepamatujeme si, kam jsme co uložili, co máme nakoupit a pro co jsme vlastně šli do té lednice. Zhoršující se paměť nám začíná působit vážné starosti, začínáme se s obavami pozorovat a to naše problémy ještě zhoršuje. Na to existuje jen jedna účinná pomoc. Pokusit se získat hmatatelný důkaz o tom, že ve skutečnosti si ještě skvěle pamatujeme, a že jsme se jen zbytečně a dlouhodobě podceňovali.....

....I proto v týdnu 14. - 20. března probíhá již pátý ročník akce Národní Týden Trénování Paměti, který vyhlásila Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging /ČSTPMJ/.

Národní Týden Trénování Paměti je organizován v rámci celosvětové akce „Týden uvědomění si mozku“ (Brain Awareness Week), který už od roku 1996 pořádá  americká organizace Dana Alliance for the Brain  V tomto březnovém týdnu se veřejnost na celém světě dozvídá o výsledcích výzkumu mozku srozumitelnou formou prostřednictvím stovek akcí.

Cílem NÁRODNÍHO TÝDNE TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. Trénování paměti je efektivní nástroj proti mentální deterioraci, a zároveň rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí.

Zdroj: www.trenovanipameti.cz

V Českých Budějovicích se konají akce v pátek a v sobotu, viz letáky níže.