Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Ledax pečuje i o volnočasové aktivity seniorů

Ledax pečuje i o volnočasové aktivity seniorů

sobota, 21. února 2015

IMG_1610

Obecně prospěšná společnost Ledax si klade za cíl nejen poskytování kvalitních sociálních a zdravotnických služeb, ale také organizaci a pořádání zajímavých volnočasových aktivit pro "mladší" i "starší" seniory.

Příkladem těchto aktivit jsou jednak pravidelný středeční program v Komunitním centru Máj, dále Klub R 51 plus, který se koná každé první úterý v měsíci a v neposlední řadě i aktivizace v jednotlivých střediscích, kde působí naše pečovatelská služba.

Českobudějovický Klub R51 plus  je určen všem, kteří dosáhli  „zralého“ věku, děti mají odrostlé a tudíž mají možnost se opět věnovat svým zájmům, případně nacházet nové koníčky a aktivity. Více o pravidelných setkáváních v Riegrově 51 si můžete přečíst  ZDE. Nově se nabízí možnost stát se členem Klubu  a využívat  tak dalších aktivit, které karta členství nabízí. V současné době navíc běží přednáškový cyklus o Judaismu, který můžete navštěvovat až do března 2015.

V Komunitním centru  na českobudějovickém sídlišti Máj je každou středu připraven zajímavý program zaměřený např. na prevenci ( přednášky Policie ČR), vzdělávání (přednášky různého zaměření, tréninky paměti), společenské hry  i rukodělné činnosti. Proběhlé aktivity najdete v naší fotogalerii, případně ve fotogalerii (archivu) roku 2014.

Tzv. aktivizace pak probíhají v jednotlivých střediscích Pečovatelské služby Ledax o.p.s v těch městech jihočeského kraje kde Ledax o.p.s. působí. Jednotlivé aktivizace najdete rovněž  v naší fotogalerii a zalistovat si můžete nejen ve fotografiích z roku 2015, ale i starších (složka je rozdělena po jednotlivých letech, takže najdete fotografie a akce např. již  z roku 2012). Na vlastní oči  :-) se tak můžete přesvědčit, že aktivit  rozmanitého charakteru není a nebylo málo.

Eva Hejduková