Volnočasové aktivity pro seniory » KlubR51plus » Proběhlá setkání 2017 » Archiv » Proběhlá setkání 2015 » Správně dýchat, adoptovat babičku nebo si po výletu na menhiry přečíst "Bílej kůň, žlutej drak"? :-) aneb setkání v dubnu

Správně dýchat, adoptovat babičku nebo si po výletu na menhiry přečíst "Bílej kůň, žlutej drak"? :-) aneb setkání v dubnu

DSC01125

Dubnový klub byl již neuvěřitelným šestnáctým setkáním od roku 2013. A opět bylo o čem hovořit a co nového se učit. Mirka Nezvalová se nám vrátila v pořádku z hor, nezlámaná a odpočatá :-) a vzhledem k nabitému programu to tentokrát vzala pevně do rukou, aby to, jak říká, "odsejpalo".

Prvním hostem byla paní magistra Marie Ošmerová, fyzioterapeutka, která přítomným promlouvala do duše, ale i do těla :-). Času nebylo mnoho, ale i tak se návštěvníci klubu dozvěděli jak správně sedět, aby u toho i  správně dýchali a jak je vůbec důležité pracovat s něčím tak samozřejmým, jako je lidský dech. Paní magistra také vysvětlovala, jak vlastně špatné držení těla ovlivňuje spoustu zdánlivých "maličkostí", které mohou pak člověku působit problémy. Prostě nikdy není pozdě začít  (nejen) správně dýchat :-).

Eva Kačerová, z obecně prospěšné společnosti Rodiče v akci , nám  v rubrice "Podaná ruka" představila projekt "Adoptivní babička". Cílem je spojit dva často velmi izolované světy. Ženy/muže, kteří jsou doma během dne s dětmi sami a nemají za kým zajít. A rodiče/prarodiče, kteří jsou také sami, protože jejich vlastní děti už s nimi nebydlí , resp. většinou žijí v jiném městě a není možnost se vídat tak často. Sama na sobě - resp. na svém synovi si ověřila, jak je fajn mít (byť "adoptovaného") prarodiče a jak vzájemná spolupráce obohatila všechny zúčastněné. Tak pokud o někom víte, nebo přímo Vám by se chtělo podat pomocnou ruku, neváhejte, adoptivních babiček (a děděčků) je zatím méně, než žádostí o hlídání a případnou pomoc.

Dnešní večer měl ještě jednoho hosta navíc, mimo všechny rubriky. Byl jím pan Václav Klimeš, se kterým budeme v květnu a červnu organizovat výlety za kleťskými menhiry(Vašek původně moc vystupovat nechtěl a a taky mi za to trošku vynadal, ale nakonec se všem jeho povídání o menhirech moc líbilo, během přestávky byl obklopen hloučkem zájemkyň a myslím, že byl ve svém živlu :-).

Posledním hostem večera byl spisovatel Jan Cempírek. Dozvěděli jsme se mnohé veselé historky z jeho života :-) -  cestovatelského i spisovatelského a jeho vyprávění bylo příjemné, bezprostřední a vtipné. Vlastně to vypadalo, že napsat knihu není vůbec problém a že i muž může napsat knihu za vietnamské děvče - tady nám Jan prozradil, jak vlastně všechno vzniklo - nápad napsat knihu a poslat jí do soutěže pod pseudonymem. To ho ovšem vůbec nenapadlo, že by mohl v soutěži vyhrát, což způsobilo, mírně řečeno, lehký poprask, když se přišlo na to, že autorem je někdo zcela jiný než  původně uvedená vietnamská dívka. Ale jak Jan sám řekl, vše záleží na přístupu (a ten jeho je rozhodně pozitivní ) a  každá soutěž má mít svůj skandál :-).

Děkujeme všem za příjemný podvečer a těšíme se na další setkání.
Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE , kontakty na  hosty setkání  ZDE, fotky viz níže

Případné informace je možné získat na emailu: info@kreativniagentura.com  případně na tel. 724 981 240

 
DSC01107DSC01109DSC01111DSC01113DSC01114DSC01116DSC01117DSC01120DSC01121DSC01123DSC01124
 
 
 
Volnočasové aktivity pro seniory