Volnočasové aktivity pro seniory » KlubR51plus » Proběhlá setkání 2017 » Archiv » Proběhlá setkání 2015 » Nový facelifting :-), kam do knihovny za Zauzlínou a jak na závislosti

Nový facelifting :-), kam do knihovny za Zauzlínou a jak na závislosti

DSC00877

....to vše byla témata úterního setkání klubu R51 plus. Témata to byla velmi rozmanitá, jak už je v našem Klubu zvykem. Takže, o čem že bylo únorové setkání? :-)

Tentokrát se celým večerem prolínalo vyprávění Mgr. Gabriely Holejšovské , která se z učitelky "rekrutovala" na vizážistku. Jak se nám svěřila, je to obor, který jí vždy přitahoval a zajímal a tak pomalu a plynule přešla ze školství do vizážistiky. Dnes má  svůj salon  s názvem "Vizáž Gabriela", ve kterém pracuje se svojí dcerou Kristýnou. Gabriela prozradila i veselé příhody ze zákulisí a hlavně vyprávěla o příbězích žen, které se rozhodly změnit svou vizáž a byly  příjemně překvapeny a nadšeny. Přítomní pánové se dozvěděli, že s vizáží se dá pracovat i u mužů, ale popravdě se na představu matného pudru, aby se neleskli při televizním přenosu, úplně netvářili :-).

V krátkém vstupu nám Dana Kalistová představila projekt Klubové karty   a Mirka Přibylová představila Chatu Lanovku, ve které lze uplatnit slevu na ubytování, právě s kartou klubu. V loňském roce navíc výherci poukazu na ubytování v Chatě Lanovka vyjádřili svou spokojenost se službami i péčí :-), za jejich odvahu i ochotu sdělit svou spokojenost moc děkujeme.

Vyprávění paní Holejšovské patřilo do rubriky "Splnit si svůj sen". Do rubriky "Nikdy není pozdě" jsme tentokrát pozvali Václavu Medalovou-Hůdovou ze čtyřdvorské pobočky Jihočeské vědecké knihovny. Přesvědčila nás, že začít chodit do knihovny není nikdy pozdě :-), vysvětlila co knihovna nabízí pro různé věkové kategorie (a opravdu toho není málo) a v neposlední řadě vyprávěla zajímavou historii vzniku kapesnice Zauzlíny, kterou původně vymyslela pro svého syna. Z nápadu, který původně vznikl ze snahy najít nějaké uplatnění se stala pravidelná setkávání s názvem "Páteční čtení se Zauzlínou", o které je mezi dětmi i rodiči velký zájem. A třeba potěšíte páteční návštěvou knihovny i Vaše vnoučata.

V rubrice "Podaná ruka" jsme tentokrát měli poněkud "těžší" téma. Své služby přišel představit Petr Walla z občanského sdružení PREVALCO, o.s., které se věnuje prevenci, léčbě a doléčování závislosti na alkoholu. Jak sám prozradil, jeho cesta k poradenství vedla přes vlastní závislost, ze které se vymanil, ale protože sám zná velmi dobře úskalí závisloti, rozhodl se pomáhat a tak vzniklo Prevalco,o,s, Sdružení poskytuje poradenské, konzultační a informační činnosti pro klienty i jejich rodinné příslušníky, partnery, spolupracovníky, spolužáky..... a hlavně je anonymní, což většina klientů, dle slov pana Wally, velmi oceňuje.

Celý náš "klubový tým" děkuje všem za příjemný podvečer a těšíme se na další setkání.
Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE , kontakty na  hosty setkání ZDE,  fotky viz níže

Případné informace je možné získat na emailu: info@kreativniagentura.com   případně na tel. 724 981 240

 
DSC00879DSC00882DSC00883DSC00886DSC00896DSC00900DSC00907DSC00911DSC00913DSC00921DSC00924
 
 
 
Volnočasové aktivity pro seniory