Volnočasové aktivity pro seniory » KlubR51plus » Proběhlá setkání 2017 » Archiv » Proběhlá setkání 2015 » Květnový klub s "bachovkami", přírodní zahradou a smoothie

Květnový klub s "bachovkami", přírodní zahradou a smoothie

DSC01186

Květnové setkání bylo ve znamení péče o tělo, duši a vlastně i naše bezprostřední okolí (pokud tedy vlastníte zahradu). Klub jsme zahájili rubrikou "Podaná ruka" - Ing. Václava Chrástková nám vysvětlila, kterak léčiti krom těla především duši :-). Přiblížila nám co je Bachova květová terapie, na co používat esence a jaký byl původní záměr Dr. Edwarda Bacha, který celý systém léčby vypracoval.

Téma je to velmi obsáhlé a v čase, který máme pro naše hosty vymezen se rozhodně nedá probrat všechno, ale je možné si s Václavou domluvit osobní schůzku, kde se můžete o sobě dozvědět více a také si nechat vyložit tarotové karty - konkrétně Osho- zen tarot.  Není to  karetní výklad typu "Jáchyme hoď ho do stroje" a jak podotkla Mirka Nezvalová - jí samotnou překvapilo, když jí  Václava dle karet předpověděla změnu pracovního života, která se pak skutečně udála.

Jak pečovat o zahradu a  že "Nikdy není pozdě" být líným zahradníkem už vyprávěla Ing. Adriána Kašparová. Povídala o tom, jaké byly její začátky se zahradničením a jak intuitivně a pozorováním přírody vlastně začala budovat přírodní zahradu. Téma ji nakonec natolik oslovilo, že dnes má  přírodní zahradu okolo svého domku. Adriána dala své tipy jak na slimáky, krtky a další "nepříjemnosti" se kterými zahradníci obvykle zápolí.  Kromě zahradničení  se Adriána věnuje i bylinkám a členové Klubu si můžou jak u Václavy, tak u Adriany domluvit konzultavce se slevou :-) za což jim moc děkujeme.

 Ale zpět k našemu společnému večeru - Monika Brýdová, taktéž kreativní žena, výtvarnice, publicistka a pravidelná přispěvovatelka do pořadu "Rady ptáka Loskutáka" nám ale tentokrát přišla povídat  spíše o své životní cestě za zdravím. Samozřejmě jsme se dostali i k začátkům její tvorby, k době, kdy nic nebylo k sehnání a tak se improvizovalo a vymýšlelo a možná to bylo v něčem i  víc tvůrčí než dnes...alespoń to byl  Moniččin lehký nostalgický povzdech :-) nad dnešním "konzumním" světem. Nicméně  hlavním tématem byl hladký mixovaný nápoj smoothie , který si Monika oblíbila a zařadila do svého jídelníčku. Nápoj jsme s pomocí Moniky, její kolegyně a mé mixovaly, roznášely a tak se ochutnávalo smoothie  z různých druhů ovoce a zeleniny.  Závěrem snad už jen zbývá dodat, že setkání bylo inspirativní a že děkuji nejen našim hostům, ale i  návštěvníkům za příjemný podvečer a těším se na další setkání.

Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE , kontakty na  hosty setkání  ZDE, fotky viz níže

Případné informace je možné získat na emailu: info@kreativniagentura.com  případně na tel. 724 981 240 nebo 702 008 287

 
DSC01158DSC01162DSC01168DSC01176DSC01178DSC01179DSC01180DSC01181DSC01164DSC01184DSC01183DSC01177
 
 
 
Volnočasové aktivity pro seniory