Volnočasové aktivity pro seniory » KlubR51plus » Proběhlá setkání 2017 » Archiv » Proběhlá setkání 2015 » Březnové klubové setkání v duchu andělských obrazů, salsy a pěstounské péče

Březnové klubové setkání v duchu andělských obrazů, salsy a pěstounské péče

DSC00965

V březnovém klubu jsme se opět potkali se zajímavými tématy z různých oborů lidských činností. Novinkou také bylo, že klub tentokrát nemoderovala Mirka Nezvalová, ale její kolegyně Jana Holoubková, která zaskočila, aby si Mirka mohla s vnoučaty zalyžovat :-). Jana byla možná trochu nervózní, ale svou roli zvládla perfektně a slíbila, že se přijde podívat i na další klubová setkání.

A protože nikdy není pozdě ...tančit třeba Salsu, mladý taneční pár Adéla Janušová a Javier Jesús Escobar Castillo nám popovídali o Salse, ukázali pár základních kroků a dokonce (!)  roztančili  i některé z přítomných dam. Mladí tanečníci také vyprávěli jak se seznámili a jak se vlastně k tančení Salsy dostali - může za to výlet do Spojených států v létě roku 2012, kdy se zapsali na intenzivní kurz salsy v taneční škole Granada v Los Angeles. V Českých Budějovicích pořádají vlastní taneční kurzy a tak se přítomné dámy hned dověděly, kde se kurzy konají  a zda je možné se přihlásit. Javier je pozval na párty Salsu, kam prý chodí naprosto všichni bez rozdílu věku i pohlaví :-).

V rubrice "Podaná ruka" nás Mgr. Martina Zimmelová, která je koordinátorkou Poradenského centra Rodina , seznámila s pěstounskou péčí. Dozvěděli jsme se co pěstounská péče obnáší, co znamená, když je  pěstounská péče na přechodnou dobu  a jaký je rozdíl třeba mezi tímto druhem péče a osvojením.

A po vynikajícím "dortíkovém" občerstvení ze Citygastra, které pro nás tentokrát připravili  tamější cukráři byla před námi poslední část večera s Janou Roselli.

Jana Roselli  pochází z Jižní Moravy, ale od roku 2006 žije v Českých Budějovicích.  Na mateřské začala s malováním a dnes její obrazy putují do různých koutů světa. Jana vyprávěla nejen o svých začátcích s malováním, ale i o svém přístupu k životu všeobecně. O hledání souvislostí, příčin a následků, o výchově dětí, a o tom, jak velmi svůj život  ovlivnňujeme svým přístupem.  A  pro podporu či pomoc, pokud hledáme nebo chceme změnit svůj přístup, si můžeme u Jany Roselli nechat namalovat obrázek, hrneček, nebo třeba kartičky s moudrem na každý den :-).

Děkujeme všem za příjemný podvečer a těšíme se na další setkání.
Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE , kontakty na  hosty setkání  ZDE, fotky viz níže

Případné informace je možné získat na emailu: info@kreativniagentura.com   případně na tel. 724 981 240

 
DSC01014DSC00967DSC00970DSC00971DSC00972DSC00977DSC00980DSC00998DSC01000DSC01001DSC01003DSC01006DSC01007DSC01009DSC00983DSC00978
 
 
 
Volnočasové aktivity pro seniory