Volnočasové aktivity pro seniory » KlubR51plus » Proběhlá setkání 2017 » Archiv » Proběhlá setkání 2014 » Podzimní setkání - tentokrát na téma zdraví

Podzimní setkání - tentokrát na téma zdraví

DSC00522

Jedenácté setkání Klubu bych definovala jediným slovem - zdraví. Z různých úhlů pohledu. Přes duši až k tělu a od nohou až po hlavu :-). Nebyl to záměr, ale nakonec jsme si svorně uvědomily (my organizátorky:-)), že jsme vlastně sestavily takový zdravotní podvečerní program. Přesto si snad mohu dovolit říci, že se večer povedl.

V rubrice "Nikdy není pozdě" jsme se od Radmily Malinovské, která je známá také pod přezdívkou Gaudi, dozvěděli jaké orgány máme zatížené na podzim a co dělat pro to, abychom si udrželi zdravé nejen tělo, ale hlavně duši...... Radmila nám připravila výborný "podzimní" bylinkový čaj, vysvětlila souvislosti mezi ročními obdobími a zatížením orgánů dle čínského pentagramu, doporučila byliny....prostě bylo toho hodně a natolik zajímavého, že jsme se "kolektivně" shodli na tom, že se s Radmilou určitě nevidíme naposledy.

Paní Jana Hůlková nás v rubrice "Podaná ruka" seznámila hlavně s tím, jak důležitý je postoj - tentokrát  tedy ne duševní, ale přímo ten fyzický :-) a co vše se dá ovlivnit - pozitivně i negativně -  vhodně zvolenou obuví. Řeč byla např. o vybočených palcích, a vůbec o tom, jak si tělo ulevuje, pokud ho někde trápí nějaký neduh a jak to ovlivní celý pohybový aparát. Nakonec se ukázalo, že některé z přítomných dam (včetně naší moderátorky Mirky Nezvalové) už mají s obuví, kterou paní Hůlová nabízí, ty nejlepší zkušenosti. Takže i tady jsme byly spokojeny, že se účastníkům dané téma líbilo a že mnohým možná přinese nejen nový poznatek, ale i úlevu od bolesti. A ještě bych snad měla zmínit, že kdo chtěl, mohl si změřit plochonoží, čili to jak moc má či nemá platfus :-). Samozřejmě s odborným vysvětlením a doporučením co lze udělat pro to, aby nohy, klouby a páteř dále netrpěly.

O přestávce jsme ochutnali výborné pomazánky ze CITYgastra.

Po přestávce (ale vlastně i v krátkosti před přestávkou) nám Mirka Nezvalová představila paní doktorku Stanislavu Bannasovou, která je spoluzakladatelkou a vedoucí lékařkou nestátního zdravotnického zařízení Paracelsium Praha. Paní doktorka vysvětlila s čím vším se dá pracovat, jak diagnostikují  problémy klienta, který k nim dorazí s určitým problémem a jak funguje metoda SIAB - specifická individuální autobioterapie - zjednodušeně řečeno autovakcína. Opět snad jen mohu dodat, že téma bylo zajímavé a nabité informacemi.
Klubový podvečer probíhal v příjemné atmosféře za kterou děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další setkání, které nás čeká 2.12.2014 v 17. 30 v Riegrovce.

Eva Hejduková

Program proběhlého večera najdete ZDE , kontakty na  hosty setkání ZDE,  fotky viz níže
Případné informace je možné získat na emailu: info@kreativniagentura.com   případně na tel. 724 981 240

 
DSC00515DSC00519DSC00521DSC00523DSC00525DSC00527DSC00530DSC00533DSC00534DSC00540DSC00542DSC00547DSC00551DSC00552
 
 
 
Volnočasové aktivity pro seniory