Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Upleťte s námi radost

Upleťte s námi radost

pátek, 20. listopadu 2015

pleteme, tvoříme....

"Upletená radost" je název benefiční akce, která pomůže. Jak a komu? Ale pěkně popořadě. Už více než rok se v Komunitním centru na sídlišti Máj, konkrétně v Klubu seniorů, schází každou první středu v měsíci parta nadšených "pletařek". Žen, které baví pletení či háčkování a chtějí si sdělovat zkušenosti navzájem. Protože pletení je pro většinu z nich opravdovým koníčkem a chtěly své zálibě dát smysl, vznikl nápad jak pletením pomáhat.

Začalo to pletením ponožtiček pro nedonošená miminka. Ty jsme v českobudějovické nemocnici, na neonatologickém oddělení (nedonošená miminka) předávali dvakrát a celkem se předalo téměř 100 párů!

Koncem léta vznikl další nápad - pomáhat dětem, resp. rodinám, které nemají na obědy, či školní pomůcky, oblečení apod. A tak celý podzim pleteme háčkujeme a tvoříme, abychom to vše co vyrobíme mohly 11. a 12. prosince prodat na Adventních trzích a udělat jedné z vybraných rodin radost pod stromečkem.

Pokud máte čas a chuť pomáhat přijďte 2.12. 2015 do Klubu seniorů  (Komunitní centrum Máj) a můžete spolu s námi tvořit třeba přáníčka. Tvořit se bude dopoledne od 9 do 12 hod. a odpoledne od 13 do 16 hod. Nebo si k nám přijďte na trh koupit dárek pro své blízké a udělat tak dvojnásobnou radost :-)!

Eva Hejduková

Aktivity pořádané Ledax o.p.s. v Komunitním centru na sílišti Máj najdete ZDE , Komunitní centrum pak najdete i na facebooku