Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Senior Point pomáhá seniorům s orientací v každodenní záplavě informací

Senior Point pomáhá seniorům s orientací v každodenní záplavě informací

čtvrtek, 16. července 2015

75

Ledax o.p.s. za finanční podpory Statutárního města České Budějovice otevřel v úterý 16. června 2015 ve 14 hod. první jihočeský Senior Point R51. Jak již název napovídá, najdete ho v Riegrově 51 v Českých Budějovicích.

Senior Point je nová síť informačních center zaměřená  na seniory. Jedná se především o místo, kde senior ať už  z důvodu zájmu či potřeby nalezne potřebné informace týkající  se města nebo regionu. Jde o nejrůznější informace z kulturní, společenské i sociální oblasti.
V České republice je v tuto chvíli v provozu již 19 Senior Pointů, většina z nich je na Moravě, kde celý projekt vznikl. Další se připravují například v Praze nebo v severních Čechách. Celá síť informačních center je organizována  obecně prospěšnou společností Společně, o.p.s., která celý projekt v roce 2011 nastartovala.
V Senior Pointu  je k dispozici proškolený pracovník, který ochotně pomůže vyhledat potřebné informace a poradí. Senioři zde také mají k dispozici dvě počítačová místa, na nichž mohou zdarma využít internet. Senior Point najdete na adrese Riegrova 51 v Českých Budějovicích a je otevřen každý čtvrtek od 8 do 14 hodin.

Video z otevření Senior Pointu najdete na riegrova51 nebo přímo ZDE

Fotografie ze slavnostního otevření najdete v naší fotogalerii  nebo přímo ZDE

Reportáž Jihočeské televize najdete ZDE

Více o projektu Senior Point v České republice najdete ZDE