Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Klub R51plus dobyl Kleť :-)

Klub R51plus dobyl Kleť :-)

neděle, 21. června 2015

IMG_1843

Na jarním, konkrétně dubnovém, setkání Klubu R51 plus nám pan Václav Klimeš přišel popovídat o menhirech na Kleti a od myšlenek nebylo daleko k činům - Vašek přislíbil průvodcovství a tak slovo dalo slovo a byl z toho nápad na výlet. Termín byly navrženy dva, zaplnil se pouze jeden a tak jsme 6.06. 2015 vyrazili dobývat Kleť a její menhiry.

Počasí nám více než přálo, výlet se "trefil" přímo do vln tropických veder, štěstí bylo, že na Kleti jsme se pohybovali víceméně v lese a přece jen o něco výš, takže se horko dalo snést. Po výjezdu lanovkou nahoru jsme se  na další cestu posílili polévkou v místní restauraci, Vašek přitom popovídal něco o historii kleťských menhirů a potom navrhnul ještě návštěvu rozhledny. Výhled z rozhledny byl opravdu nádherný, i když Alpy tentokrát vidět nebyly.

A pak už jsme vyrazili za jednotlivými menhiry. Terén byl náročný, ale s dobrou obuví a velkým odhodláním poznat nové věci se dal zvládnout. Postupně jsme "navštívili" menhir na podporu imunity, na klouby, na ženské problémy a další  a další léčivé kameny, abychom se z výletu vrátili plní síly a zdraví :-). Výlet se líbil a vypadá to, že si ho na podzim zopakujeme. Jste srdečně zváni!

Eva Hejduková

Více fotek najdete ve fotogalerii

Informace z dubnového Klubu R51plus pak najdete ZDE

Pokud Vás výlet zaujal staňte se členy Klubu R51 plus