Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Jak vypadá pracovní den pečovatelky

Jak vypadá pracovní den pečovatelky

pátek, 16. května 2014

20130918LEDAX (144)

Práce našich pečovatelek v terénu je prací náročnou, rozmanitou a v neposlední řadě velmi smysluplnou. Denně jezdí či docházejí pečovat o "své" uživatele, rozvážejí obědy, obstarávají nákupy a vůbec se starají o spokojenost těch, kteří je potřebují. Abychom Vám přiblížili jak takový pracovní den vypadá, požádali jsme jednu z našich pečovatelek o jeho krátký popis.

Pracovní den pečovatelky Blanky Maršíkové ze střediska Pečovatelské služby Ledax o.p.s. České Budějovice

Můj pracovní den začíná v 7.00, kdy jdu k mojí první uživatelce do Domu s pečovatelskou službou. Připravím a podám snídani, ustelu postel, dohlédnu na užití léků a umyji nádobí.
Má další cesta směřuje na Dobrou Vodu u Českých Budějovic, kde pomáhám s osobní hygienou na lůžku, s převlékáním (1x v týdnu převlékám i ložní prádlo) a s přípravou snídaně.
I při další návštěvě v bytě uživatele pomáhám s osobní hygienou (tentokrát při sprchování, utírání) a s převlékáním do čistého prádla, poté uvařím čaj a udělám drobný úklid domácnosti.
Kolem 10.00 hod. už začíná příprava na rozvážku obědů.  Obědy si vyzvedávám v restauraci CITYgastro, odkud obědy odebíráme. Jídla rozvážím v jídlonosičích, které u některých uživatelů rovnou myji, některým zase pomáhám s podáváním jídla.
Odpolední činnosti  jsou různé a střídají se dle toho co uživatelé právě potřebují. Někdy je to celkový úklid v jejich bytě - 1x za týden luxuji, utírám prach, vytírám a vynáším odpady, jindy třeba jen udělám drobný úklid a umyji nádobí.  U dalšího uživatele  pomáhám při krátké procházce či přípravě a podávání svačiny. Mezi mou další odpolední péči patří opět pomoc s osobní hygienou, uložení do postele apod. V 15.30 hod. můj pracovní den končí.

Paní Maršíkové moc děkujeme, že si našla chvilku času a poskytla nám popis svého pracovního dne.

Článek vyšel ve stručnější podobě i v našem čtvrtletníku Ledax NOVINY, který si můžete přečíst ZDE

 


Zavolejte nám 606 723 225, poradíme vám nejvýhodnější službu právě pro vás či vaše blízké! Nebo nás kontaktujte zde

Ledax o.p.s. je státem registrovaný poskytovatel sociálních služeb, což přináší seniorům a potřebným individuální přístup, odbornost, bezpečí, úctu a důvěru v těchto poskytovaných službách: domácí péči o seniory, pečovatelské služby, osobní asistence, domácí ošetřovatelská péče, hospicová péče