Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Budějovičtí senioři mohou cestovat bez obav. Město jim zaplatí lékaře.

Budějovičtí senioři mohou cestovat bez obav. Město jim zaplatí lékaře.

neděle, 30. června 2013

20130919LEDAX (339)

Už od roku 2004 dělá město pro seniory milou věc. Hradí jim lékaře na jejich dovolené u moře. Tuto akci provádí vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Na dovolenou se tak mohou vydat i senioři, kteří by jinak kvůli zdravotním komplikacím zůstali doma.

Zpravidla dvakrát do roka, vždy na jaře a na podzim, pravidelně vyjíždějí desítky českobudějovických seniorů k moři do Chorvatska. Letos to bylo 7. června a pravděpodobně v první polovině září. Nápad v podobě hrazení cesty a pobytu lékaři, čímž se velmi usnadní všem účastníkům zájezdu bezpečná rekreace, se poprvé zrealizoval už v roce 2004. "Lékař se přirozeně stává jakousi psychickou podporou pro všechny, kteří by se kvůli vyššímu věku a zdravotním potížím k moři sami už nevydali. S nabídkou oslovujeme pravidelně i kluby důchodců a domy s pečovatelskou službou. Naši turisté vždy velmi ocenili možnost navštívit nádherná města, kam se mohli v rámci zájezdů podívat, například Poreč, Baško Polje, Podgora, Rabac, Rovinj a blahodárnou koupel v moři i vysněný pobyt bez traumat a pod stálým dohledem lékaře," říká náměstek primátora Petr Podhola s upřesněním, že v červnu bude cestovat dvaačtyřicet účastníků do letoviska Trogir, stejný počet pak na podzim do Poreče.

Převzato ze serveru ceske-budejovice.nejlepsi-adresa.cz