Ledax o.p.s. – pečovatelská služba a další péče o seniory » Novinky » Benefiční cestovatelská přednáška pro Patrika ve čtvrtek 21.01.2016

Benefiční cestovatelská přednáška pro Patrika ve čtvrtek 21.01.2016

pondělí, 18. ledna 2016

Patrik Kocián

Devítiletý Patrik Kocián je kluk jako každý jiný - se svými sny, představami i klučičím zlobením :-). To, že trpí Duchenneovou svalovou dystrofií na první pohled prostě nepoznáte. Choroba ale bohužel patří k progresivnímu svalovému onemocnění, které výrazně zkracuje život. Dochází při něm k úbytku svalové hmoty a v poslední fázi se projevuje i ve svalech dýchacích a svalu srdečním. Onemocnění je zatím neléčitelné, i když výzkum léku probíhá již několik let velmi nadějně a účinná metoda léčby je slibována v poměrně krátkém horizontu. Vzhledem ke stále větší progresi onemocnění se naděje na Patrikovu léčbu velmi snižují. Patrik je ale velký bojovník a hned tak lehce se nevzdá.

O Vánocích 2015 podstoupil v izraelském Tel Avivu první  fázi léčby, jejíž účinky by se měly projevit cca do 3 měsíců. Aby měla první fáze terapie ty správné účinky a hlavně dlouhodobý charakter, je potřeba absolvovat experimentální terapii kmenovými buňkami ještě jednou. Tato terapie byla Patrikovi doporučena kvůli zpomalení progrese onemocnění a mohla by mu dát tolik potřebný čas.

Proto se tento čtvrtek v Riegrově 51 uskuteční od 17:00 hod. benefiční přednáška s názvem "BORNEO, MALAJSIE, BRUNEJ".

Jak to funguje? Jednoduše - přijdete a Vaše vstupné bude věnováno na Patrikovu léčbu. Nemůžete dorazit? Patrika je možné podpořit i jinou cestou!
Sbírka pro Patrika - účet u Života dětem 83297339/0800
variabilní symbol pro Patrika je 3636
Děkujeme za jakoukoli podporu!
www.sbirkapropatrika.cz